07 квітня, добігає кінця офіційний візит до Харкова Головної зберігачки фондів Національного архіву Швеції Йоганни Фріс Маркевич (Johanna Fries Markiewicz) та Генеральної директорки Національного музею військової історії Швеції
Гелен Ронлунд (Helene Rånlund). Його підсумком стало проведення Міжнародного круглого столу на тему: «Актуальні питання архівної та музейної справи в умовах військового стану" у Виставковому центрі сучасного мистецтва ЄрміловЦентр.
Модератором заходу став директор ЦДНТА України Марат Балишев, спікерами виступили заступниця Харківського міського голови Тетяна Чечетова-Терашвілі, заступниця голови Харківської обласної ради Валерія Мураєва, проректор з науково-педагогічної роботи Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Олександр Головко, заступниця директора Центру українських студій та краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька Ольга Вовк, Йоганна Фріс Маркевич та Гелен Ронлунд.
На Міжнародному круглому столі було підведено підсумки плідного візиту шведських гостей до Харкова, обговорено досвід роботи місцевих архівних та музейних установ під час російської агресії, проблеми збереження культурної спадщини та її оцифрування, питання надання допомоги та підтримки харківським архівам і музеям, окреслено перспективи подальшого україно-шведського партнерства. За результатами дискусії буде напрацьовано резолюцію, яку передбачається оприлюднити під час роботи Міжнародного архівного форуму в Берліні (червень 2023).
У межах програми прийому шведських гостей в Харкові керівництво ЦДНТА України разом з іноземними гостями відвідали Архівний відділ Харківської міської ради.
 
 
 
 
 
 
Центральний державний науково-технічний архів України
Copyright © 2023