У березні 2022 р. виповнилося 160 років з дня народження видатного українського архітектора, педагога, професора, дійсного члена Академії архітектури СРСР, Заслуженого діяча мистецтв УРСР, а крім того – художника, педагога, мецената Олексія Миколайовича Бекетова (1862–1941).
У ЦДНТА України зберігається особовий фонд Олексія Бекетова (Ф. Р-47), в якому зібрана значна колекція матеріалів архітектора, які охоплюють період з 1891 по 1940 рр. Це архітектурні кресленики, ескізи, біографічні документи, фото, наукові статті, ділове листування, навчальні посібники тощо. Документи систематизовані за 4 розділами: творчі матеріали, епістолярій, документи до біографії, документи, зібрані Олексієм Бекетовим для практичної роботи.
Начальницею відділу використання інформації документів Ганною Голубкіною підготовлено онлайн виставку «Документальна спадщина академіка архітектури Олексія Бекетова (до 160-річчя з дня народження)». Виставка покликана ще раз нагадати про видатного харків’янина Олексія Миколайовича Бекетова, відзначити його 160-річний ювілей та привернути увагу дослідників до ще не достатньо вивчених архівних документів особового фонду академіка.
У зв'язку з російським вторгненням в Україну, зважаючи на військовий стан, ЦДНТА України не оприлюднює кресленики документів, які можуть бути використані ворогом, тому публікуємо не повну версію виставки. Повна версія буде доступна після закінчення бойових дій.
Ознайомитися з виставкою можна за посиланням: https://cdnta.archives.gov.ua/.../741-exhibitions-202-04-16
Центральний державний науково-технічний архів України
Copyright © 2022