11 квітня 2022 року, у 120-й день народження архітектора Михайла Гречини, виданням Український інтерес було розміщено статтю, присвячену творчій діяльності його сина Вадима (1931–2005), який пішов по стопах батька і також зажив слави на архітектурній ниві.
У доробку Вадима Гречини проєкти забудови житлових масивів «Березняки» та «Вигурівщина-Троєщина», першого у Києві 18-поверхового будинку, а також чи не найвищих у столиці, 27-поверхових будівель готелю «Турист» та Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського тощо.
До 91-ї річниці від дня народження архітектора статтю провідного архівіста відділу використання інформації документів Дмитра Ожиганова «Вадим Гречина. Творчість, що закарбована у камені» було актуалізовано й доповнено новими світлинами, які ілюструють викладену у тексті інформацію.
Написана на основі документів з фонду інституту «Київпроект» (з цією установою Вадим Михайлович пов’язав усю свою професійну діяльність), стаття дозволяє дізнатися про створення проєктів таких величних й оригінальних будівель столиці як Центральний палац урочистих подій та ДП Національний центр ділового та культурного співробітництва «Український дім».
Ознайомитись з публікацією можна на офіційному вебсайті та соціальних мережах видання у Facebook Twitter і Telegram за посиланнями:
2022 рік знаменний непересічною датою, оскільки виповнюється 105 років з дня народження талановитого Олексія Івановича Заварова (1917-2003) – народного архітектора України, лауреата Державної премії Української РСР (УРСР), Заслуженого будівельника УРСР.
Енергія води здавна використовувалася людьми як джерело механічної енергії, а починаючи з ХХ століття, і як джерело електроенергії. Зважаючи на значну кількість водних артерій, якими щільно вкрита територія України, розвитку цієї галузі відновлюваної енергетики приділялася особлива увага. Протягом минулого століття на річках нашої країни постала низка підприємств з перетворення кінетичної води на електроенергію. На сьогоднішній день в енергетичному комплексі України гідроелектростанції (ГЕС) посідають третє місце після теплових та атомних.
Охорона праці - це система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження життя, здоров'я і працездатності людини у процесі трудової діяльності. Однією з найдавніших міжурядових організацій, що контролює, відповідає за розроблення Міжнародних стандартів у сфері праці і здійснює нагляд за їх дотриманням є Міжнародна організація праці (МОП), створена у 1919 р.
У березні 2022 р. виповнилося 160 років з дня народження видатного українського архітектора, педагога, професора, дійсного члена Академії архітектури СРСР, Заслуженого діяча мистецтв УРСР, а крім того – художника, педагога, мецената Олексія Миколайовича Бекетова (1862–1941).
Центральний державний науково-технічний архів України (ЦДНТА України) зберігає документацію провідних науково-дослідних, проеєктних, конструкторських і технологічних організацій. Архів є потужною джерельною базою для досліджень з розвитку науки і техніки в Україні та за її межами.
ЦДНТА України зберігає звіти про науково-дослідні роботи з проблем жиропереробки, розроблені Харківською філією Всесоюзного науково-дослідного інституту жирів (ХФ «ВНДІЖ») Міністерства харчової промисловості СРСР, м. Харків. Зараз інститут має назву «Український науково-дослідний інститут олій та жирів Національної академії аграрних наук України». Даний галузевий інститут — єдиний в Україні, що займається проблемами олійно-жирової галузі.
Звіти про науково-дослідні роботи містять інформацію досліджень, які проводилися з метою поліпшення якості туалетного мила і розробки нових зразків мила. Дані документи зберігаються у фонді Р-79, комплекс 3-23.