30 квітня 2021 р. у восьмому номері газети «Культура і життя» опубліковано статтю провідного архівіста відділу використання інформації документів Дмитра Ожиганова «Архітектурні візитівки Києва», присвячену творчості видатного українського зодчого, заслуженого архітектора УРСР Георгія Миколайовича Кислого (1925–1997).

Творчим колективом фахівців інституту «Діпромісто», до складу якого входив Георгій Миколайович, створено проекти низки відомих архітектурних об’єктів Києва. У їх числі – льодовий стадіон та монумент «Батьківщина-Мати» Національного музею історії України у Другій світовій війні, документи яких зберігаються у фондах ЦДНТА України.

Основна увага у статті приділяється цікавим технічним рішенням і новаторським ідеям, що відображені авторами цих проектів у науково-технічній документації.

Для підготовки публікації залучені документи ЦДНТА України з фондів Р-37 «ВАТ «Український науково-дослідний та проектний інститут сталевих конструкцій імені В. М. Шимановського, м. Київ» та Р-140 «Український державний інститут з проектування міст «Діпромісто», м. Київ».

 

Центральний державний науково-технічний архів України
Copyright © 2022