22 квітня 2021 року на базі Луганського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Старобільськ Луганської обл.) відбулася IV Всеукраїнська науково-практична конференція «Луганщина: краєзнавчі розвідки», приурочена до 100-річного ювілею зазначеного освітнього закладу.

У ході пленарного засідання провідний архівіст відділу використання інформації документів Дмитро Ожиганов виступив з повідомленням в онлайн режимі з використанням платформи Google meet.

Його доповідь «Дослідні локомотиви з гідромеханічною та гідравлічною передачами потужності конструкції Луганського тепловозобудівного заводу (за документами ЦДНТА України)» була присвячена досвіду створення на базі підприємства тепловоза нового типу у середині 1950-х – першій половині 1960-х років.

Спираючись на документи фонду Р-25 «Проектно-конструкторський інститут тепловозобудування Міністерства важкого і транспортного машинобудування СРСР, м. Луганськ», доповідач розповів про перші у колишньому СРСР моделі тепловозів з гідромеханічною (ТГМ2, ТГ100) і гідравлічною (ТГ102, ТГ105, ТГ106) передачами потужності.

Під час виступу демонструвалася мультимедійна презентація з цифровими копіями графічних і текстових документів фонду Р-25.

 

 

 

Центральний державний науково-технічний архів України
Copyright © 2021