17 березня 2021 року на оглядову екскурсію до нової будівлі ЦДНТА України на вул. Москалівській, 139 завітали студенти 2 курсу спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа».

Співробітники ЦДНТА України розповіли майбутнім архівістам про основні напрями діяльності організації – комплектування, забезпечення збереженості, використання інформації документів.

У своїх фахових коментарях вони розкрили деталі роботи з організаціями-фондоутворювачами та приймання документів на державне зберігання, висвітлили особливості створення електронної топології архівного зберігання ТОПАЗ та призначення QR-кодів на коробках з документами, охарактеризували спектр робіт, які виконуються відділом використання інформації документів.

Гості побували в архівосховищах і на власні очі побачили їх «начинку»: сучасну систему автоматичного пожежогасіння, нові металеві стелажі, і звісно ж, архівні документи. Вони дізналися про те, наскільки різною за розмірами та змістом може бути науково-технічна документація – від стандартного аркуша з машинописним текстом до кількаметрового кресленика із загальним видом габаритної машини. Також студенти познайомилися зі специфікою реставрації документів та спеціальним обладнанням для цього процесу.

Упродовж заходу провідний архівіст відділу використання інформації документів Дмитро Ожиганов супроводжував екскурсантів приміщеннями архіву та надав фахові коментарі.

 

 

Центральний державний науково-технічний архів України
Copyright © 2020