04 січня 2021 р. на офіційному вебсайті ЦДНТА України розміщено онлайн виставку архівних документів на тему: «Неспинний рух першого в Україні метро. До 60-річного ювілею відкриття Київського метрополітену».

Сьогодні метрополітен – найбільш надійний, швидкий та зручний вид міського транспорту. У 1960 р. у Києві було пущене перше в Україні метро. Вже 60 років київська підземка надійно, швидко та безпечно перевозить понад мільйон пасажирів щодня, з’єднує найвіддаленіші частини міста.

Пролити світло на деякі сторінки історії будівництва метрополітену можуть документи ЦДНТА України. В архіві у комплексі 1-63 «Метрополітен у м. Києві» зберігається документація з проєктування мостів-метро через р. Дніпро, Русанівську протоку, станцій «Політехнічний інститут», «Університет», «Палац спорту», «Золоті ворота» тощо.

Документація проєктування Київського метрополітену міститься у трьох фондах:

Р-59 «Київська філія Державного інституту по вишукуванню і проєктуванню автомобільних доріг «Союздорпроект» «Головтранспроект» Міністерства транспортного будівництва СРСР, м. Київ»;

Р-100 «Науково-дослідний і проєктний інститут містобудування «Київ НДІПмістобудування» Держбуду СРСР, м. Київ»;

Р-143 «Київська філія Державного проєктно-вишукувального інституту «Метродіпротранс» – «Київметропроект» Міністерства транспортного будівництва СРСР, м. Київ».

З виставкою можна ознайомитися за посиланням:

https://cdnta.archives.gov.ua/index.php/uk/exhibitions-uk/660-exhibitions-2021-01-04

Центральний державний науково-технічний архів України
Copyright © 2020