21 травня 2020 р. на офіційному вебсайті ЦДНТА України розміщено онлайн виставку архівних документів на тему: «Інститут Укркраненерго – винахідник унікальних машин для будівництва та обслуговування об’єктів електроенергетики», приурочену до 95-річного ювілею організації.

Для експонування були відібрані документи з фонду Р-55 ВАТ «Науково-дослідний, проектно-технологічний та конструкторський інститут «Укркраненерго» (без відомчої підлеглості), м. Харків», які висвітлюють два ключових напрями діяльності даного фондоутворювача: створення проєктів будівництва об’єктів електроенергетики та спеціальної техніки для їх монтажу і обслуговування. Виставкова експозиція включає 2 розділи, в яких представлено кресленики і текстові документи, які пов’язані з будівництвом найбільших об’єктів теплової енергетики України – Придніпровської та Запорізької Державних районних електростанцій (нині – теплових електростанцій), а також створенням 2 зразків унікального устаткування для монтажу і обслуговування об’єктів теплової та атомної енергетики: самопідйомної підкранової естакади ЕС-350, спеціального портального крану КП-640, монтажного порталу ПМ-350, мостових спеціальних електричних кранів: КМ200У2*, КМ80/20 У3, козлового спеціального крану КК 12,5-10,1 У1* та напівкозлового спеціального крану КП 10/1 У1*.

Ознайомитися з виставкою можна за посиланням: https://cdnta.archives.gov.ua/index.php/uk/exhibitions-uk/594-exhibitions-2020-05-21

 

 

 

 

 

Центральний державний науково-технічний архів України
Copyright © 2020