06 грудня 2019 р. у конференц-залі Центральної наукової бібліотеки Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна (ЦНБ ХНУ імені В. Н. Каразіна) відбулася відкрита дискусія на тему: «Архівно-бібліотечні ресурси у цифрову епоху».

Директор ЦДНТА України М. А. Балишев урочисто відкрив засідання, з вітальним словом виступила директорка ЦНБ ХНУ імені В. Н. Каразіна І. К. Журавльова. М. А. Балишев та І. К. Журавльова урочисто уклали договір про співробітництво між ЦДНТА України та ЦНБ ХНУ імені В. Н. Каразіна.

Під час відкритої дискусії у форматі Smart Talk учасники обговорили проблемні питання архівної та бібліотечної галузей: реалізація пріоритетів щодо цифровізації усіх процесів архівної справи та діловодства; залучення цифрових технологій для забезпечення збереженості документів Національного архівного фонду; використання сучасних електронних технологій для популяризації бібліотек, архівів, архівних документів; аналіз здобутків та досягнень в архівній, бібліотечній сферах тощо.

Гостей та учасників заходу дуже зацікавила екскурсія Центральною науковою бібліотекою ХНУ імені В. Н. Каразіна. Заступниця директорки ЦНБ ХНУ імені В. Н. Каразіна О. Г. Бабічева розповіла про досягнення бібліотеки, продемонструвала унікальне для України обладнання для оцифрування бібліотечних фондів.

В цілому програма з відзначення 50-річного ювілею ЦДНТА України видалася досить насиченою та продуктивною. Запрошені гості мали змогу ознайомитися з основними видами діяльності та напрацюваннями ЦДНТА України за 50 років його існування, обговорити актуальні питання архівної галузі, поділитися своїм практичним досвідом у вирішенні пріоритетних завдань.

 

Центральний державний науково-технічний архів України
Copyright © 2023