14 листопада 2019 р. на офіційному вебсайті ЦДНТА України було розміщено онлайн виставку архівних документів на тему «Інститут чорної металургії ‒ на варті інновацій та розвитку металургійної галузі (за документами з фонду Р-127 ЦДНТА України)», приурочену до 80-річчя організації.

Виставку підготовлено науковим співробітником відділу використання інформації документів Дмитром Ожигановим.

Для експонування були відібрані документи з фонду Р-127 «Інститут чорної металургії Держкомітету Ради Міністрів СРСР з питань чорної і кольорової металургії, м. Дніпропетровськ».

Виставкова експозиція включає 4 розділи, які наповнено фотографіями, креслениками, схемами, текстовими документами, змістовно пов'язаними зі створенням та впровадженням таких прогресивних винаходів як продування рідкого чавуну киснем у процесі виплавки, використання природного газу у доменному виробництві, нова технологія виплавлення сталі у мартенівських печах, “спарена прокатка” на трьохвалкових прокатних станах, визначення корозійної і теплової стійкості металів та сплавів, їх захист від руйнування, термічна обробка прокатних виробів тощо.

Перелічені винаходи зроблені під керівництвом та за участю цілої плеяди видатних учених-металургів зі світовим ім'ям, зокрема : Н. О. Воронової, М. М. Доброхотова, М. В. Луговцова, З. І. Некрасова, К. Ф. Стародубова, І. Г. Узлова, І. М. Францевича, О. П. Чекмарьова.

Сторінки архівних документів зберігають автографи зазначених осіб.

Ознайомитися з нею можна за посиланням: https://cdnta.archives.gov.ua/index.php/uk/exhibitions-uk/525-exhibitions-2019-11-14

Центральний державний науково-технічний архів України
Copyright © 2023