ЦДНТА України зберігає звіти про науково-дослідні роботи з проблем жиропереробки, розроблені Харківською філією Всесоюзного науково-дослідного інституту жирів (ХФ «ВНДІЖ») Міністерства харчової промисловості СРСР, м. Харків. Зараз інститут має назву «Український науково-дослідний інститут олій та жирів Національної академії аграрних наук України». Даний галузевий інститут — єдиний в Україні, що займається проблемами олійно-жирової галузі.
Звіти про науково-дослідні роботи містять інформацію досліджень, які проводилися з метою поліпшення якості туалетного мила і розробки нових зразків мила. Дані документи зберігаються у фонді Р-79, комплекс 3-23.
Виставкову експозицію поділено на два розділи:
Розділ І: Поліпшення якості мила та розробка процесів миловаріння.
Розділ ІІ: Розробка нових видів туалетного мила і етикеток.
У першому розділі представлені документи, розроблені ХФ «ВНДІЖ» у період 1959-1963 рр. – це документи, які містять інформацію про розробку миючих речовин та емульгаторів для парфюмерно-косметичної промисловості, поліпшення якості мила та конструювання установки для виготовлення прозорого гліцеринового мила.
Працівники інституту не оминули увагою й аромати мила і всіляко намагалися їх покращити. Про це свідчать дослідження Інституту у період 1961-1963 рр. Миловарна група спільно з парфюмерною групою інституту займалася поліпшенням ароматів вже розроблених і затверджених рецептур для туалетного мила.
Другий розділ представлено документами ХФ "ВНДІЖ" 1957 року. Документи свідчать, що інститут займався розробкою нових видів мила та покращенням вже існуючого. У ЦДНТА України зберігаються зображення етикеток та рецептури нових видів мила.
Одним із основних завдань інституту було налагодити процес виготовлення мила, яке б відповідало актуальним на той час стандартам, зробити його більш привабливим для споживачів, зокрема суттєво покращити його зовнішній вигляд та аромат.
З представленими документами, а також з багатьма іншими матеріалами щодо роботи Харківської філії Всесоюзного науково-дослідного інституту жирів (ХФ «ВНДІЖ») можна ознайомитися у Центральному державному науково-технічному архіві України.
Архівістка І категорії відділу
використання інформації документів
Котенко Катерина