Відповідно до Методики оцінювання рівня організації роботи із зверненнями громадян в органах виконавчої влади, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 2009 року № 630 проведено аналіз організації цієї роботи в ЦДНТА України за 2020 рік.

  1. «Графік особистого прийому громадян керівництвом ЦДНТА України» оновлено наказом ЦДНТА України від 02.01.2020 р. № 02. Наказом ЦДНТА України від 28.04.2012 р. № 16 оновлено положення «Порядку організації та проведення особистого прийому громадян у Центральному державному науково-технічному архіві України».

Відповідно до графіку, директор ЦДНТА України проводить прийом громадян три рази на тиждень. Виїзні прийоми громадян у ЦДНТА України не проводяться.

  1. З 2010 року у ЦДНТА України діє телефон «Гаряча лінія», затверджено графік його роботи (останній четвер місяця); наказом ЦДНТА України від 05.09.2018 р. № 77 оновлено склад відповідальних за його функціонування. Заведено журнал ведення обліку повідомлень громадян. На телефон «Гаряча лінія» за період його функціонування звернень не надходило.
  2. Навчальних семінарів та курсів підвищення кваліфікації з питань організації роботи із зверненнями громадян не проводилось через відсутність у цьому потреби.
  3. У ЦДНТА України аналітична робота проводиться при підготовці квартальних, піврічних та річних звітів, при розробці річних планів роботи, доповідей на колегію архіву.

ЦДНТА України інформація розділів «Новини», «Анонси», «Виставки онлайн», «Розсекречені документи», «Послуги архiву», «Інформуємо громадськість», «Звернення громадян», «Доступ до публічної інформації» містять відомості з найактуальніших питань діяльності ЦДНТА України, що найбільш цікавлять громадськість.

У № 5-6 за 12-26 березня На засіданнях колегії ЦДНТА України два рази на рік розглядаються питання про стан роботи із зверненнями громадян в Центральному державному науково-технічному архіві України.

  1. ЦДНТА України висвітлює результати відповідної роботи із зверненнями громадян на вебсайті архіву у розділі «Звернення громадян».

Відповіді на найчастіші запитання громадян розміщено на вебсайті ЦДНТА України у рубриці «Інформуємо громадськість»: https://cdnta.archives.gov.ua/index.php/uk/inform-public-uk/vidpovidi-na-zapytannia-hromadian.

На офіційному вебсайті 2021 року газети «Культура і життя» опубліковано статтю провідного архівіста відділу використання інформації документів Тимура Андреєва «Особливості роботи Центрального державного науково-технічного архіву України із запитами та зверненнями громадян та юридичних осіб».

У статті підведено підсумки роботи ЦДНТА України у 2020 році, акцент зроблено на тематичній специфіці запитів та звернень громадян та юридичних осіб, що надходили до архіву протягом 2020 року.

  1. Загальна кількість запитів, виконаних у період з 1 січня по 22 грудня 2020 р. ЦДНТА України становить 48 (з них: соціально-правового характеру – 5, тематичних – 37, майнових – 6, персональних – не надходили). З них виконано: із позитивним результатом – 12, з рекомендацією звернутися за місцем знаходження документів – 6, відповідей про відсутність документів – 30.

Основна тематика соціально-правових та тематичних запитів:

Багато цікавилися архітекторами та документами щодо об’єктів архітектури: проєктною документацією Державного хореографічного училища, розташованого у м. Київ, вул. Шамрило, 4; залізничного вокзалу у м. Чернігів, Чернігівської ратуші, губернського магістрату та намісництва; матеріалів будівництва проспекту Науки у м. Києві; будинку, розташованого за адресою: м. Дніпро, вул. Старокозацька, 35; фотографій споруд у м. Києві 1925-1935 рр.; проєкту будівлі Київського коледжу легкої промисловості; проєкту реконструкції будівлі текстильного цеха ТОВ "ІТАК"; документів, пов'язаних з будівництвом млинів; проєктної документації Київського річкового вокзалу; проєктування заводу ПрАТ "Харківський завод "Оргтехніка"; проєкту комбікормового заводу в смт Красне Львівської області; проєкту будівлі ККЗ "Україна"; документами, пов'язаними з діяльністю Олександра Ейнгорна та Георгія Шейховського.

Також надійшли запити щодо: документів Слов'янської ТЕС; схеми теплотраси житлового будинку у м. Харків, вул. Привокзальна, 7; документів газових та нафтових родовищ; документів Ф. Р-84 ВНІПІТрансгаз; документів з фонду Р-31 про Кримську АЕС та особового фонду Р-178 Якова Львовича Кранцфельда; тематичного переліку документів комплексу 1-42 «Кременчуцька ГЕС, Полтавська обл.»; документів вентиляторів заводу № 446 «Екватор»; документів підприємств ДК «Укроборонпром» та конструкторської документації, розробленої ДП КДЗ «Буревісник»: винаходи «БРІЗ» та «БРІЗ-Т»; ЛЕП Запорізької АЕС та аерофотозйомкою села Павлівка Верхньорогачицького району Херсонської обл.; щодо документів Жихарського шляхопроводу; документи організацій хімічного профілю: Діпробіосинтез, ДержНДІсинтезбілок, НДІХіммаш, Дзержинськхіммаш, Іркутськхіммаш, Кстовський біохімічний завод, ВНДІСинтезбілок; документів з проєктування та будівництва автодороги М-18 (Харків-Ялта) в районі м. Мерефа Харківської області; документи щодо ліків "ПРОМЕДОЛ". Від Есхарівської селищної ради надійшов запит щодо очисних споруд, каналізаційно-насосної станції та артсвердловин на території смт Есхар Чугуївського району Харківської області. Олександр Думитраш з Молдови шукав паспорти ставків, розташованих у Республіці Молдова у селі Паркова Єдинецького району та селі Коржеуць Бричанського району.

Надійшов запит від Прокуратури Харківської області щодо проєктів та інших матеріалів, які мають відношення до території, на якій розташовано НПП «Гомільшанські ліси». Надійшло 4 адвокатських запитів для захисту майнових прав громадян.

 Відсотковий склад соціально-правових запитів: трудовий стаж і заробітна плата 80%, документи про освіту – 20%.

  1. Кількість запитів, поданих громадянами на особистому прийомі керівництву та працівникам столів довідок: 6
  2. Повторних звернень не надходило.
  3. Скарг на роботу архіву не надходило.
  4. Строки розгляду звернень громадян не порушувались.

Поштою надійшло 13 запитів, засобами електронного зв'язку – 29, особисто – 6.

Центральний державний науково-технічний архів України
Copyright © 2022