Відповідно до Методики оцінювання рівня організації роботи із зверненнями громадян в органах виконавчої влади, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 2009 року № 630 проведено аналіз організації цієї роботи в ЦДНТА України за 2021 рік:

1. Графік особистого прийому громадян керівництвом ЦДНТА України оновлено наказом ЦДНТА України від 22.11.2021 № 158. Наказом ЦДНТА України від 29.06.2021 р. № 69 оновлено Порядок організації та проведення особистого прийому громадян у Центральному державному науково-технічному архіві України. Кількість проведення прийомів громадян керівництвом у 2021 р.: 9.

У період дії карантинних обмежень, встановлених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, проведення особистого прийому громадян було організовано з відповідними захисними заходами.

2. З 2010 року у ЦДНТА України діє телефон «Гаряча лінія», затверджено графік його роботи (останній четвер місяця). Наказом ЦДНТА України від 18.01.2021 № 10 затверджено оновлений Порядок оперативного реагування на звернення громадян, що надходять на телефонну «гарячу лінію», наказом ЦДНТА України від 27.07.2021 № 84 оновлено склад відповідальних за його функціонування. На телефон «Гаряча лінія» за період його функціонування звернень не надходило.

3. Навчальних семінарів та курсів підвищення кваліфікації з питань організації роботи із зверненнями громадян не проводилось через відсутність у цьому потреби.

4. У ЦДНТА України аналітична робота проводиться при підготовці квартальних, піврічних та річних звітів, при розробці річних планів роботи, доповідей на колегію архіву.

На засіданнях колегії ЦДНТА України два рази на рік розглядаються питання про стан роботи із зверненнями громадян в Центральному державному науково-технічному архіві України. Звіт за попередній звітний період розглядався – 29.06.2021).

Звіт про організацію роботи із зверненнями громадян у ЦДНТА України за 2020 рік розміщено на вебсайті ЦДНТА України у розділі «Звернення громадян» за посиланнями: https://cdnta.archives.gov.ua/index.php/uk/citizens-appeals-uk/zvit-pro-robotu-zi-zvernenniamy-hromadian.

5. На вебсайті інтернет-видання «Зміст» 26.01.2021 опубліковано статтю працівника відділу використання інформації документів Тимура Андреєва «Як працює державний архів» https://zmist.pl.ua/blogs/yak-praczyuye-derzhavnyj-arhiv, в якій висвітлено тематику запитів, з якими звертаються до архіву, та порядок їх виконання.

У газеті «Культура і життя» за 12–26 березня 2021 р. № 5–6 опубліковано його ж статтю «Особливості роботи  ЦДНТА України із запитами та зверненнями громадян і юридичних осіб».

За підсумками 2021 року провідним архівістом відділу використання інформації документів підготовлено статтю до ЗМІ з інформацією про Особливості роботи ЦДНТА України із запитами та зверненнями громадян і юридичних осіб.

ЦДНТА України висвітлює результати відповідної роботи із зверненнями громадян на вебсайті архіву у розділі «Звернення громадян».

Відповіді на найчастіші запитання громадян розміщено на вебсайті ЦДНТА України у рубриці «Інформуємо громадськість»: https://cdnta.archives.gov.ua/index.php/uk/inform-public-uk/vidpovidi-na-zapytannia-hromadian.

На офіційному вебсайті ЦДНТА України інформація розділів «Новини», «Виставки онлайн», «Розсекречені документи», «Послуги архіву», «Інформуємо громадськість», «Звернення громадян», «Доступ до публічної інформації» містять відомості з найактуальніших питань діяльності ЦДНТА України, що найбільш цікавлять громадськість.

Актуальні теми та новини архівної діяльності розміщуються в профілях архіву у соціальних мережах.

6. Загальна кількість запитів, що виконані з 01 січня по 20 грудня 2021 р. ЦДНТА України 86 (з них: соціально-правового характеру – 6, тематичних – 76, персональних – 1, майнових – 3, генеалогічні – не надходили). З них виконано: із позитивним результатом – 33, з рекомендацією звернутися за місцем знаходження документів – 2, відповідей про відсутність документів – 51.

7. Основна тематика соціально-правових та тематичних запитів, їх кількісний показник за тематикою: До ЦДНТА України традиційно надходить багато запитів відносно документів проєктування архітектурних споруд. У 2021 р. до архіву зверталися у пошуку проєктів будівель м. Харкова, зокрема прибуткових будинків О. О. Потебні та С. А. Корха; будинку М. І. Кошкіна (пам’ятки історії № 2284) по вул. Пушкінська 54; НДІ гігієни праці та професійних захворювань ХНМУ; будинку по вул. Чайковська 8; Земельного банку за проєктом академіка архітектури О. М. Бекетова; будівлі Головпоштамту на Привокзальні площі тощо.

Традиційно запитуваними були й документи про об’єкти архітектури м. Києва: про будинки по вул. Олени Теліги 35-Б, вул. Бальзака 100/31; щодо проєктної документації по адміністративній будівлі на вул. Дмитрівська 18-24; щодо генеральної схеми районного планування міста Києва та Київської області на 1988 рік; проєкту районного планування Обухівського району Київської області тощо.

Протягом 2021 р. надходили запити щодо креслеників типових проєктів житлових будинків у місті Києві: серій 1КГ-480-12у, 1-464А-52, розроблених КиївЗНДІЕП 16-ти поверхового будинку ІІІ-161 КТУ. Перший заступник Міністра розвитку громад та територій України запитував типові проєкти шкіл та дитячих садочків Києва.

Цікавилися також проєктами будівель інших населених пунктів, зокрема міст Боярка, Запоріжжя, Одеса.

Журналісти Телевізійної служби новин (ТНС) «Студії 1+1» запитували інформацію про найперші багатоповерхові будинки в Україні.

Від організацій, пов’язаних із архітектурною діяльністю, надходили запити щодо надання їм тематичного міжфондового огляду «Курортне будівництво у документах ЦДНТА України», підготовленого працівниками ЦДНТА України у 2020 р.

Багато запитів протягом 2021 р. надходило щодо конструкторсько-технологічних документів.  Наприклад, щодо креслеників автобусів ЛАЗ-695-Б, ЛАЗ-697 (697Е – варіант) «Турист», ЛАЗ-699 (ЛАЗ-699А) «Карпати», трактора ДТ-20, експериментальних тепловозів ТЕ41, ТЕ42, металевих котлів ТВГ-4Р, 8М, універсальної платформи моделі 13-4012, нафтобензинової цистерни 15-1443, технічних умов № 3-904-75 на дизель-генератор типу 15Д100. Заступник головного інженера ПАТ «Донбасенерго» Слов’янської ТЕС звертався до архіву щодо креслеників турбіни К-800-240-2 для ремонту та реконструкції обладнання.

Низка запитів стосувалася будівництва мостів, автомобільних шляхів та залізниць, наприклад: залізниці Київ – Фастів – Балта, автостради М-18 Харків – Сімферополь –Алушта – Ялта, автодороги Київ – Харків – Довжанський, мосту через р. Харків (частина об’їзної дороги м. Харків, км 497+884).

Докторант Королівського технологічного інституту, м. Стокгольм (Королівство Швеція) запитував документи з проблем енергетики та водного господарства.

ДП «Адміністрація річкових портів» надсилала запити про проєкти гідротехнічних споруд на річках України та щодо Оболонської дамби. Запитували також проєктну документацію Будище-Свидівської захисної дамби.

Протягом звітного періоду до ЦДНТА України надійшов 1 запит про надання публічної інформації, пересланий листом Державної архівної служби України, стосовно взаємозв’язків та співпраці  Бабченка Владислава Вікторовича з ЦДНТА України.

Відсотковий склад соціально-правових запитів: трудовий стаж і заробітна плата – 100 %.

8. Кількість запитів, поданих громадянами на особистому прийомі керівництву та працівникам столів довідок: 9.

9. Повторних звернень не надходило.

10. Скарг на роботу архіву не надходило.

11. Строки розгляду звернень громадян не порушувались.

12. Звернень від жінок, яким присвоєно почесне звання України «Мати – героїня», інвалідів Великої Вітчизняної війни, Героїв Радянського Союзу, Героїв України, ветеранів війни та праці, інвалідів, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, багатодітних сімей, одиноких матерів та інших громадян, які потребують соціального захисту і підтримки не надходило.

13. З метою поліпшення пошуку витребуваних документів у 2021 р. проводилося переведення описів документів ЦДНТА України в машиночитаний вид.

Працівниками ЦДНТА України проводиться ініціативне інформування щодо документів визначеної тематики, що зберігаються в архіві; роз’яснювальна робота щодо запобігання надходженню до архіву непрофільних запитів.

Робота з виконання запитів не зупинялася у період карантину, встановленого з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

14. У роботу ЦДНТА України впроваджено:

інструкцію «Обслуговування у ЦДНТА України осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення» (впроваджено наказом ЦДНТА України від 02.01.2020 р. № 01);

методичні рекомендації «Організація надання електронних послуг у ЦДНТА України» (впроваджено наказом ЦДНТА України від 04.01.2021 р. № 01).

15. Відповідно до посадових обов’язків запити виконують провідні архівісти та архівіст І категорії відділу використання інформації документів – 3 працівника.

Центральний державний науково-технічний архів України
Copyright © 2023