Анонси

 
Читальний зал ЦДНТА України відновлює свою роботу

Шановні користувачі! Читальний зал Центрального державного науково-технічного архіву України відновлює свою роботу з 25 січня 2021 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» у період з 08 до 25 січня 2021 р.

Роботу читального залу ЦДНТА України призупинено!

Шановні користувачі! Роботу читального залу ЦДНТА України призупинено до 25 січня 2021 р.

Переміщення архіву до нової будівлі

Увага, важлива інформація! З 01 вересня 2020 року у зв’язку з заходами з переміщення архіву до нової будівлі тимчасово призупиняється робота читального залу.

До уваги користувачів!

На офіційному вебсайті ЦДНТА України оприлюднено усі описи документів в електронному вигляді у форматі PDF, ознайомитись з ними можна за посиланнями:

На підтримку ЦДАМЛМ України

Стаття у ЗМІ

27 вересня 2019 р. в інформаційно-аналітичному Інтернет-виданні «КиевВласть» опубліковано статтю Інни Арас «Центральний держархів-музей літератури і мистецтв видворяють з будівлі «Софії Київської».

Лист-звернення Спілки архівістів України

16 вересня 2019 р. Всеукраїнська громадська організація «Спілка архівістів України» направила Президенту України Володимиру Зеленському лист-звернення від 16.09.2019 № 17 «Про стан справ навколо Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України»

Новини

Стаття за архівними документами

27 грудня 2020 року у інтернет-виданні «Полтавщина» було опубліковано статтю наукового співробітника відділу використання інформації документів Дмитра Ожиганова «До 115-річчя видатного полтавського вченого Івана Францевича». У статті висвітлюються деякі факти з багаторічної науково-дослідної діяльності Івана Микитовича Францевича (1905–1985) – українського фізико-хіміка і матеріалознавця зі світовим ім’ям, засновника і директора першого в світі Інституту проблем матеріалознавства.

Виставка архівних документів

24 грудня 2020 року на офіційному вебсайті ЦДНТА України оприлюднено онлайнову виставку архівних документів на тему : «Сталеві магістралі та їх невтомні трудівники. До пам’ятних дат в історії вітчизняного залізничного локомотивобудування (за документами з фондів ЦДНТА України)».

Робочий візит Голови Державної архівної служби України

18 грудня 2020 року з робочим візитом до ЦДНТА України завітали Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов, перша заступниця Голови Укрдержархіву Тетяна Ємельянова, начальниця управління – головна бухгалтерка управління економічного аналізу, фінансового забезпечення, бухгалтерського обліку та звітності Укрдержархіву Лілія Кравчук.

Стаття у журналі «Архіви України»

У науково-практичному журналі «Архіви України», випуск 4 № 325 (2020): жовтень – грудень, опубліковано статтю директора ЦДНТА України Марата Артуровича Балишева та провідної спеціалістки відділу використання інформації документів Ганни Сергіївни Голубкіної  «Введення у науковий обіг іншомовних документів із фондів ЦДНТА України: проблеми і пошуки».

Виставка архівних документів

16 листопада 2020 р. на офіційному вебсайті ЦДНТА України розміщено онлайн виставку архівних документів на тему: «Summum bonum medicinae sanitas» (з лат. «Вище благо медицини – здоров’я») – документи проєктів медичних закладів, інститутів НАМН України та приладів у ЦДНТА України».

Науково-технічна конференція

29–30 жовтня 2020 року працівники ЦДНТА України взяли участь у роботі XIII Науково-технічної конференції «Сучасний стан та проблемні питання страхового фонду документації, перспективи розвитку та взаємодії», яку щорічно проводить НДІ мікрографії (м. Харків). Вони організували роботу у рамках секції № 4 «Сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку архівної справи».

Виставка архівних документів

15 вересня 2020 р. на офіційному вебсайті ЦДНТА України розміщено онлайн виставку архівних документів на тему: «Документи Українського державного інституту проєктування міст «ДІПРОМІСТО» у фондах ЦДНТА України (до 90-річчя від створення організації)».

Стаття за архівними документами

12 вересня 2020 р. на сайті часопису «Донеччина» опубліковано статтю провідної спеціалістки відділу використання інформації документів Ганни Голубкіної «До історії будівництва каналу Сіверський Донець–Донбас», приурочену до 65-річчя початку будівництва каналу.

Стаття за архівними документами

11 вересня 2020 р.  газеті «Культура і життя» № 17 опубліковано статтю наукового співробітника відділу використання інформації документів Тимура Андреєва «Творчий доробок Олександра Молокіна у документах ЦДНТА України (до 140-річчя від дня народження архітектора)».

Виставка архівних документів

9 вересня 2020 р. на офіційному вебсайті ЦДНТА України розміщено онлайн виставку архівних документів на тему: «Як створити сприятливе для життєдіяльності довкілля: пропозиції та рекомендації у наукових розробках КиївНДПІмістобудування».

 

Центральний державний науково-технічний архів України
Copyright © 2020