Анонси

 
Припинення роботи читального залу

Шановні користувачі! У зв'язку з оголошенням воєнного стану в Україні відвідування читального залу Центрального державного науково-технічного архіву України тимчасово призупинено до окремого розпорядження.

Новини

Об’єктове тренування з питань цивільного захисту

В Центральному державному науково-технічному архіві України за участі співробітників ДСНС України в Харківській області проведено комплексне об’єктове тренування з питань цивільного захисту на тему: «Відпрацювання дій при пожежі та формування навичок персоналу з організації гасіння пожежі на початковому етапі із застосуванням первинних засобів пожежогасіння». Архівісти взяли участь у гасінні умовної пожежі.

Стаття за архівними документами

До 235-річного ювілею одного з найстаріших і найбільших папероробних підприємств в Україні – ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика» Дмитром Ожигановим було підготовлено статтю «Сторічні традиції паперового виробництва». Написана на основі документів з фонду інституту ВАТ «Український науково-дослідний інститут паперу» (УкрНДІП), м. Київ» стаття, дає можливість дізнатися про діяльність Понінківської КПФ, яка не лише забезпечувала мільйони людей найрізноманітнішим папером, але й зробила вагомий внесок у розвиток вітчизняної паперової промисловості України. Ознайомитись з публікацією можна на офіційному вебсайті видання «Український інтерес»: https://uain.press/articles/storichni-traditsiyi-paperovogo-virobnitstva-1672445?fbclid=IwAR06sCM3Hrc1HZJd5dTuuf3_kO5agRb0TgK4DuhAZy-dTV7i8CzGsnH1GbE

Виставка архівних документів

На офіційному вебсайті ЦДНТА України розміщено онлайн виставку архівних документів на тему: «Розвиток м’ясопереробної промисловості за документами ЦДНТА України». У фондах архіву зберігаються документи установ, які зробили непересічний внесок у розвиток м’ясної промисловості – Державного інституту з проєктування підприємств продовольчих товарів «Діпропрод», м. Харків та Українського науково-дослідного інституту м’ясної і молочної промисловості «УкрНДІм’ясомолпром», м. Київ.

Матеріальна допомога архіву

Маємо честь повідомити, що у складний період війни наш Архів не залишається наодинці. Колектив ЦДНТА України щиро дякує команді Проєкту «Музей відкрито на ремонт», які за фінансової підтримки фундації ALIPH Foundation та Штаб порятунку спадщини / Heritage Emergency Response Initiative надали першу партію необхідних матеріалів (пакувальні, архівні короби, засоби пожежогасіння, будівельні матеріали та інструменти) для забезпечення збереженості документів Національного архівного фонду. Це лише початок співпраці та спільної роботи над порятунком та збереженням української культурної спадщини.

Стаття у науково-практичному журналі "Архіви України"

Вийшов черговий випуск фахового науково-практичного журналу «Архіви України» № 2 (331) за квітень-червень 2022 р., в якому опубліковано статтю за авторством директора ЦДНТА України Марата Балишева, співробітників відділу використання інформації документів: начальниці відділу Ганни Голубкіної та провідного архівіста Тимура Андреєва «Досвід зі створення 3D-екскурсії приміщеннями Центрального державного науково-технічного архіву України». З публікацією можна ознайомитися на вебпорталі «Архіви України» за посиланням: https://au.archives.gov.ua/index.php/au/331

Дистанційна екскурсія архівом

29 серпня 2022 р. начальниця відділу використання інформації документів ЦДНТА України Ганна Голубкіна за допомогою сервісу Zoom провела дистанційну екскурсію архівом для студентів Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут». Навіть у важкі часи збройної агресії росії проти України, архів продовжує працювати та задовольняти потреби користувачів.

3D-екскурсія ЦДНТА України

Шановні друзі! У межах реалізації проєкту комплексної віртуальної подорожі приміщеннями ЦДНТА України відкрито нові локації! Пропонуємо відвідати приймальню та кабінет директора архіву. Слідкуйте за оновленнями протягом року, нам є чим вас здивувати. Переглянути екскурсію можна за посиланням: https://cdnta.archives.gov.ua/pano7/

Виставка архівних документів

У 2022 році відзначається 95-та річниця від дня народження доктора технічних наук, лауреата премії Ради Міністрів СРСР, лауреата Державної премії України, почесного авіабудівника СРСР та першого керівника Інституту фізичного моделювання режимів польоту літаків Олега Романовича Черановського (Ф. Р-247).

Виставка архівних документів

Шановні користувачі! На офіційному вебсайті ЦДНТА України оприлюднено онлайнову виставку архівних документів на тему: «Внесок Миколи Васильовича Бєлана у розвиток літакобудування (до 85-річчя від дня народження ученого за документами ЦДНТА України)».

Виставка архівних документів

Непересічною датою нинішнього року став 105-річний ювілей Олексія Івановича Заварова (1917-2003) – народного архітектора України, лауреата Державної премії Української РСР (УРСР), Заслуженого будівельника УРСР. У Центральному державному науково-технічному архіві України (ЦДНТА України) зберігається фонд особового походження Олексія Заварова Р-202, що налічує 283 одиниці зберігання за 1917–2003 рр., які відображають діяльність і здобутки архітектора.

 

Центральний державний науково-технічний архів України
Copyright © 2023