Анонси

 
Припинення роботи читального залу

Шановні користувачі! У зв'язку з оголошенням воєнного стану в Україні відвідування читального залу Центрального державного науково-технічного архіву України тимчасово призупинено до окремого розпорядження.

Новини

Участь у конференції

28 квітня 2023 р. співробітники ЦДНТА України взяли участь у роботі Третьої всеукраїнської науково-практичної конференції «Архівістика: теорія, методика, практика». Директор ЦДНТА України Марат Балишев та начальниця відділу використання інформації документів Ганна Голубкіна виступили на пленарному засіданні зі спільною доповіддю на тему: «Конструкторська документація з фондів ЦДНТА України як джерело до вивчення історії науки та техніки».

Виставка архівних документів

ЦДНТА України переходить на новий формат оприлюднення виставкових експозицій. Зокрема, пропонуємо вашій увазі онлайнову виставку документів, інтегровану до віртуального простору Artsteps, на тему: «Спадщина Українського державного проектного інституту «Укрміськбудпроект» у фондах ЦДНТА України».

Міжнародний круглий стіл

07 квітня, добігає кінця офіційний візит до Харкова Головної зберігачки фондів Національного архіву Швеції Йоганни Фріс Маркевич (Johanna Fries Markiewicz) та Генеральної директорки Національного музею військової історії Швеції Гелен Ронлунд (Helene Rånlund). Його підсумком стало проведення Міжнародного круглого столу на тему: «Актуальні питання архівної та музейної справи в умовах військового стану" у Виставковому центрі сучасного мистецтва ЄрміловЦентр.

Робочий візит колег зі Швеції

Триває робочий візит до Харкова Головної зберігачки фондів Національного архіву Швеції Йоганни Фріс Маркевич та Генеральної директорки Національного музею військової історії Швеції Гелен Ронлунд, в організації якого бере участь ЦДНТА України.

Офіційний візит колег зі Швеції

05 квітня 2023 р. розпочався офіційний візит до Харкова Головної зберігачки фондів Національного архіву Швеції Йоганни Фріс Маркевич та Генеральної директорки Національного музею військової історії Швеції Гелен Ронлунд, в організації якого ЦДНТА України бере участь.

Стаття до Вісника ХНУ імені В. Н. Каразіна

У спеціальному випуску Вісника ХНУ імені В. Н. Каразіна. Серія "Історія" (вип. 62, 2022), присвяченому процесам руйнування, збереження та переосмислення культурної спадщини України під час російсько-української війни, опубліковано статтю начальниці відділу використання інформації документів Ганни Голубкіної на тему: «Виклики воєнного часу: діяльність ЦДНТА України в період російської військової агресії проти України». У статті висвітлено діяльність Центрального державного науково-технічного архіву України протягом лютого – жовтня 2022 р.

Стаття за архівними документами

На відзначення 135-річного ювілею з дня народження педагога-новатора та реформатора, письменника Антона Семеновича Макаренка на офіційному вебсайті видання «Український інтерес» було опубліковано статтю Ганни Голубкіної «Антон Макаренко: Музей в Куряжі (за документами ЦДНТА України)». Стаття, написана на основі архівних документів, дає можливість дізнатися про історію створення дивовижної пам’ятки - будинку-музею імені Антона Макаренка, де можна відчути дух педагога та на деякий час поринути в епоху 1920-1930-х років.

Об’єктове тренування з питань цивільного захисту

22 лютого 2023 р. для працівників ЦДНТА України, за участі співробітника ВЗНС по Новобаварському району ХМТГ ХРУ ГУ ДСНС України в Харківській області Сергія Кравченка позапланово було проведено об’єктове тренування та додаткове заняття з питань цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки в умовах збройної агресії російської федерації.

Семінар на тему «Забезпечення збереженості науково-технічної документації: нормативно-правове регулювання, принципи та критерії експертизи цінності»

21 лютого 2023 р. відбувся спільний семінар ЦДНТА України та Державний архів Черкаської області на тему: «Забезпечення збереженості науково-технічної документації: нормативно-правове регулювання, принципи та критерії експертизи цінності», в онлайн режимі. Під час заходу обговорювалися питання законодавчої та науково-методичної бази по роботі з науково-технічною документацією; принципи та критерії експертизи цінності науково-технічної документації; науково-технічне опрацювання документів: систематизація, формування та оформлення одиниць зберігання та складання описів НТД. Дякуємо колегам за плідну співпрацю.

Виставка архівних документів

5 лютого виповнилося 90 років від дня народження надзвичайно талановитого вченого, новатора та практика в області нафтогазової геології. Олександр Миколайович Істомін – доктор геолого-мінералогічних наук, академік, член Президії Української нафтогазової академії, Заслужений працівник промисловості України (1993 р.), керівник відділення нетрадиційних методів підготовки нафтогазоресурсної бази Української нафтогазової академії та один з засновників цього відділення, начальник відділу газових ресурсів Українського науково-дослідного інституту природних газів (УкрНДІгаз) тощо.

 

Центральний державний науково-технічний архів України
Copyright © 2023