Анонси

 
Роботу читального залу ЦДНТА України призупинено!

Шановні користувачі! З 11 квітня 2021 р. призупинено роботу читального залу ЦДНТА України відповідно до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами), згідно з рішенням позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 09.04.2021 р. (протокол №17), відповідно до якого на території Харківської області встановлений «червоний» рівень епідемічної небезпеки, та згідно з рішенням Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Харківської області від 09.04.2021 р. (протокол № 9), у зв’язку зі встановленням додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів на території Харківської області.

Переміщення архіву до нової будівлі

Увага, важлива інформація! З 01 вересня 2020 року у зв’язку з заходами з переміщення архіву до нової будівлі тимчасово призупиняється робота читального залу.

До уваги користувачів!

На офіційному вебсайті ЦДНТА України оприлюднено усі описи документів в електронному вигляді у форматі PDF, ознайомитись з ними можна за посиланнями:

На підтримку ЦДАМЛМ України

Стаття у ЗМІ

27 вересня 2019 р. в інформаційно-аналітичному Інтернет-виданні «КиевВласть» опубліковано статтю Інни Арас «Центральний держархів-музей літератури і мистецтв видворяють з будівлі «Софії Київської».

Лист-звернення Спілки архівістів України

16 вересня 2019 р. Всеукраїнська громадська організація «Спілка архівістів України» направила Президенту України Володимиру Зеленському лист-звернення від 16.09.2019 № 17 «Про стан справ навколо Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України»

Новини

Екскурсія архівом

26 лютого 2021 рокупроведено оглядову екскурсію, на яку завітали студенти 1 курсу факультету соціальних комунікацій і музейно-туристичної діяльності Харківської державної академії культури.

Засідання колегії ЦДНТА України

24 лютого 2021 р. відбулося засідання колегії Центрального державного науково-технічного архіву України.

Виставка архівних документів

15 лютого 2021 р. на офіційному вебсайті ЦДНТА України розміщено онлайн виставку архівних документів на тему: «Юрій Прокудін – людина та науковець: погляд крізь призму документів ЦДНТА України (до 110 річного ювілею вченого)».

Семінар з підвищення кваліфікації

29 січня 2021 р. у ЦДНТА України для співробітників архіву було проведено семінар з підвищення кваліфікації на тему: «Особливості користування застосунком «Дія».

Стаття за архівними документами

26 січня 2021 р.на сайті інтернет видання «ЗМІСТ» опубліковано статтю наукового співробітника відділу використання інформації документів Тимура Андреєва «Як працює державний архів». У статті висвітлено особливості роботи ЦДНТА України із запитами та зверненнями громадян і юридичних осіб.

Виставка архівних документів

04 січня 2021 р. на офіційному вебсайті ЦДНТА України розміщено онлайн виставку архівних документів на тему: «Неспинний рух першого в Україні метро. До 60-річного ювілею відкриття Київського метрополітену».

Стаття за архівними документами

27 грудня 2020 року у інтернет-виданні «Полтавщина» було опубліковано статтю наукового співробітника відділу використання інформації документів Дмитра Ожиганова «До 115-річчя видатного полтавського вченого Івана Францевича». У статті висвітлюються деякі факти з багаторічної науково-дослідної діяльності Івана Микитовича Францевича (1905–1985) – українського фізико-хіміка і матеріалознавця зі світовим ім’ям, засновника і директора першого в світі Інституту проблем матеріалознавства.

Виставка архівних документів

24 грудня 2020 року на офіційному вебсайті ЦДНТА України оприлюднено онлайнову виставку архівних документів на тему : «Сталеві магістралі та їх невтомні трудівники. До пам’ятних дат в історії вітчизняного залізничного локомотивобудування (за документами з фондів ЦДНТА України)».

Робочий візит Голови Державної архівної служби України

18 грудня 2020 року з робочим візитом до ЦДНТА України завітали Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов, перша заступниця Голови Укрдержархіву Тетяна Ємельянова, начальниця управління – головна бухгалтерка управління економічного аналізу, фінансового забезпечення, бухгалтерського обліку та звітності Укрдержархіву Лілія Кравчук.

Стаття у журналі «Архіви України»

У науково-практичному журналі «Архіви України», випуск 4 № 325 (2020): жовтень – грудень, опубліковано статтю директора ЦДНТА України Марата Артуровича Балишева та провідної спеціалістки відділу використання інформації документів Ганни Сергіївни Голубкіної  «Введення у науковий обіг іншомовних документів із фондів ЦДНТА України: проблеми і пошуки».

 

Центральний державний науково-технічний архів України
Copyright © 2020