У ЦДНТА України проведено науковий семінар на тему: «Особистість в контексті часу: збереження культурної, історико-біографічної спадщини в умовах війни».
У заході взяли участь: д. і. н., директор ЦДНТА України Марат Балишев; к. і. н., заступниця директора Центру українських студій та краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Ольга Вовк; к. і. н., старший науковий співробітник Музею археології Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Костянтин Пеляшенко; к. і. н., завідувач кафедри історії та суспільно-економічних дисциплін Харківської гуманітарно-педагогічної академії Едуард Хряпін; відповідальні співробітники ЦДНТА України.
На семінарі обговорювалися результати видавничих проєктів 2023 року, у яких брав участь ЦДНТА України. Зокрема, це черговий том із серії довідників «Харківський університет у спогадах його викладачів та вихованців 1941–1945 рр.», та два видання, присвячені видатним українським діячам – академіку архітектури Олексію Миколайовичу Бекетову (1862–1941) та вченому, громадському діячу, організатору освіти та науки, засновнику Харківського університету Василю Назаровичу Каразіну (1773–1842).
Книга «Харківський університет (1941–1945 рр.) у спогадах його викладачів та вихованців» містить джерела особового походження (спогади, щоденники, стенограми інтерв’ю, автобіографії, листи), у яких ідеться про Харківський університет у період німецько-радянської війни 1941–1945 рр. У книзі використані матеріали особових фондів вчених-ботаніків Юрія Прокудіна та Олександри Матвієнко, що зберігаються в архіві.
Наукове видання «Академік архітектури О. М. Бекетов: архів документів (1891–1941)» є спільним проєктом Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова та Центрального державного науково-технічного архіву України, у якому оприлюднено документи особового фонду архітектора Олексія Бекетова, що зберігається в архіві.
Презентований на заході біобібліографічний покажчик, присвячений 250-річчю з дня народження Василя Назаровича Каразіна, виданий за сприяння Інституту культурної спадщини, м. Кишинеу, республіка Молдова. До редколегії видання увійшли завідувач кафедри історіографії, джерелознавства та археології ХНУ імені В. Н. Каразіна професор Сергій Посохов (головний редактор), директор Центру українських студій та краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька ХНУ імені В. Н. Каразіна Сергій Куделко, Ольга Вовк є однією з укладачів, а також авторкою вступної статті. Одним із рецензентів видання виступив директор ЦДНТА України Марат Балишев.
Учасники заходу констатували, що публікації документальних пам’яток про видатних вітчизняних діячів культури та науки є важливою формою збереження українського надбання в умовах війни, а також поділилися своїм досвідом та напрацюваннями у сфері збереження документів Національного архівного фонду, порятунку культурної, музейної спадщини, обговорили напрями та перспективи подальшого співробітництва.