• English
  • Центральний державний науково-технічний архів України

    Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
    надсилати на [email protected]
    Звіт щодо організації роботи із запитами та зверненнями громадян у ЦДНТА України у 2023 році

    Відповідно до Закону України «Про затвердження Указу Президента України» «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2102-ІХ та наказом ЦДНТА  України від 24.02.2022 № 47 у період з 24 лютого 2022 р. до моменту припинення режиму воєнного стану в Україні в архіві організовано особистий прийом громадян керівництвом за допомогою засобів телефонного зв’язку.

    На офіційному вебсайті ЦДНТА України оприлюднено телефон «гарячої лінії» та графік її роботи. На телефон «Гаряча лінія» за період його функціонування звернень не надходило.

    Начальник відділу використання інформації документів веде регулярний облік запитів та звернень громадян. На засіданнях колегії ЦДНТА України два рази на рік розглядаються питання про стан роботи із зверненнями громадян в Центральному державному науково-технічному архіві України.

    Навчальних семінарів та курсів підвищення кваліфікації з питань організації роботи із зверненнями громадян не проводилось через відсутність у цьому потреби.

    Відповіді на найчастіші запитання громадян розміщено на вебсайті ЦДНТА України у рубриці «Інформуємо громадськість»: 

    https://cdnta-old.archives.gov.ua/index.php/uk/inform-public-uk/vidpovidi-na-zapytannia-hromadian

    До ЦДНТА України у період з 1 січня по 29 грудня 2023 р. із зверненнями та запитами звернулося 72 громадян, (з них: соціально-правового характеру – 3, тематичних – 59, персональних – 0, майнових – 0, генеалогічних – 0). 10 тематичних звернень були подані громадянами на особистому прийомі керівництву. З них виконано: із позитивним результатом – 37, з рекомендацією звернутися за місцем знаходження документів – 1.

    Основна тематика запитів.

    Традиційно надходили запити стосовно документів щодо об’єктів, розташованих у м. Києві та Київській області: щодо проєктної документації на будівництво вантажного причалу Ржищівського заводу «Радіатор» на річці Дніпро та будівництва інших причальних, гідротехнічних споруд Київського річкового порту Головрічфлоту УРСР на території м. Ржищів Обухівського (раніше – Кагарлицького) району Київської області; щодо документів об’єкту «Оболонська захисна дамба»; щодо відомостей про гідротехнічні споруди та ставки Київського виробничого рибокомбінату «Забір’я» та прудового господарства Бобрицьке; щодо відомостей про проєктування ділянки магістрального водоводу (Дніпро-Рось) від площадки водозабірних споруд господарсько-питного водопостачання м. Біла Церква Київської область до р. Рось; щодо проєктно-кошторисної документації по захисту райцентру с. Трипілля та наявних документів щодо будівництва інших причальних гідротехнічних споруд Канівського водосховища на території с. Трипілля; щодо проєкту планування та забудови нового села Трушки Білоцерківського району Київської області; проєкту планування та забудови села Пищики Білоцерківського (колишнього Сквирського) району Київської області; щодо схем внутрішньобудинкових інженерних мереж та іншої технічної документації на житловий будинок 29 по вулиці Уманській в місті Києві; щодо проєкту будинку Гінзбурга за адресою: м. Київ, вулиця Городецького, будинок № 9; щодо проєктування та будівництва об’єкту, що має офіційну назву «Будівництво № 1 НКШС» (Народного комісаріату шляхів сполучення СРСР): двоповерховий корпус, котельня, водонапірна башта, склад, кесон-дюкер), який знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Героїв Сталінграду, 4-а (зараз – просп. Володимира Івасюка, 4-а); щодо проєктної документації об’єктів, розміщених на території Києва та Київської області, розробником якої була Одеська філія республіканського інтитуту «Укрдіпрокомунбуд» (зараз – ДП «Проєктний інститут «Одесакомунпроект»);  щодо документів проєктів пам’ятника в Бабиному Яру та колумбарія на Байковому кладовищі, готелю Україна; щодо арки будинку № 104 по вулиці Сагайдачного в м. Києві; щодо проєктної документації багатоповерхової житлової забудови з об’єктами соцкультпобуту по вулиці В. Лобановського, 7 в с. Чайки, Бучанського (Києво-Святошинського) району Київської області; щодо проєктної документації сховища в нежитловій будівлі в м. Києві по вулиці Глибочицька, 17.

    Надійшло багато запитів стосовно документів об’єктів Харкова та області, наприклад: щодо документів архітектурних споруд Харкова, проєктів типових радянських шкіл; виявлення документів про передачу земельних ділянок ДП «Жовтневе лісове господарство», ДП «Лесі Українки», ДП «Харківська лісова науково-дослідна станція»; щодо документів фонду Р-220 – «Науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут з обладнання для кондиціонування повітря і вентиляції – «НДІкондиціонер» – Міністерства машинобудування, ВПК і конверсії України, м. Харків»; щодо об’єктів у Малоданилівській селищній раді Дергачівського району Харківської області; щодо документі проєкту будинку «Слово».

    Три запити надійшли стосовно об’єктів у м. Одеса: щодо проєктування, введення в експлуатацію адміністративно-побутового корпусу літ. “А”, у т.ч. захисної споруди цивільного захисту, розташованої у підвалі за адресою: м. Одеса, просп. Маршала Жукова, 4; щодо відомостей стосовно відбудови/реконструкції будівлі-пам’ятки, розташованої за адресою: м. Одеса, вул. Пастера, 25; щодо генерального плану розвитку та реконструкції м. Одеси 1966 року.

    Крім того надходили запити різної тематики: пошук проєктної документації щодо технічної, проєктно-кошторисної документації, плану та іншої інформації про адміністративну будівлю площею 210 м2 за адресою: м. Рівне, вул. Соборна, буд. 227 Д; документів проєктів «Тракторний завод у м. Лояні Китайської Народної Республіки» (К. 1-43) та «Лоянський завод гірничорудного устаткування у Китайській Народній Республіці» (К. 1-12); щодо відомостей про Арцизьку нафтобазу; щодо типового проєкту «1у-438а-35к» (п’ятиповерховий 8-секційний житловий будинок на 129 квартир); щодо документів фонду Р-98 “Головний Український науково-дослідний і проектний інститут цивільного сільського будівництва “УкрНДІПроцивільсільбуд” Держбуду УРСР, м. Київ”; щодо документів стосовно будівництва Каховської ГЕС імені П.С. Непорожнього та її функціонування; щодо конструкторської документації на трубні корпусні елеватори, які використовуються при бурінні та ремонті нафто-газових свердловин; щодо документів, які мають відношення до підготовки та проведення будівельних робіт на об’єкті незавершеного будівництва службово-технічної будівлі «Будинок зв’язку»; щодо документів будівництва Південно-Українського каналу (м. Запоріжжя – с. Терпіння – м. Ногайськ (зараз – Приморськ); м. Запоріжжя – с. Терпіння – м. Асканія-Нова – м. Джанкой); щодо проєктної документації по комплексу будівель телевізійного центру, які розташовані за адресою м. Львів, вул. Високий Замок, 4; щодо проєкту міської забудови міста Кривий Ріг, авторства Ольги Лозинської; щодо технічного регламенту або дотичної документації цеху поливу світлочутливих емульсій ВО «Свема» тощо.

    Цікавилися користувачі роботою читального залу та можливості замовлення електронних копій архівних документів.

    Три запити стосувалися документів про заробітну плату, трудову діяльність  для пітвердження стажу роботи.

    Кількість запитів, поданих громадянами на особистому прийомі керівництву та працівникам столів довідок: 10.

    Надійшло 2 повторних звернень.

    Скарг на роботу архіву не надходило.

    Строки розгляду звернень громадян не порушувались.

    Звернень від жінок, яким присвоєно почесне звання України «Мати – героїня», інвалідів Великої Вітчизняної війни, Героїв Радянського Союзу, Героїв України, ветеранів війни та праці, інвалідів, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, багатодітних сімей, одиноких матерів та інших громадян, які потребують соціального захисту і підтримки не надходили.

    Відповідно до посадових обов’язків запити виконують провідний спеціаліст та архівіст І категорії відділу використання інформації документів – 2 працівника.

    Працівниками ЦДНТА України проводиться ініціативне інформування щодо документів визначеної тематики, що зберігаються в архіві; роз’яснювальна робота щодо запобігання надходженню до архіву непрофільних запитів.

    Робота з виконання запитів не зупинялася у період широкомасштабної агресії росії в Україну.

     У роботу ЦДНТА України впроваджено: інструкцію «Обслуговування у ЦДНТА України осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення» (впроваджено наказом ЦДНТА України від 02.01.2020 р. № 01); методичні рекомендації «Організація надання електронних послуг у ЦДНТА України» (впроваджено наказом ЦДНТА України від 04.01.2021 р. № 01).