• English
  • Центральний державний науково-технічний архів України

    Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
    надсилати на [email protected]
    Дні Європейської спадщини

    Сьогодні Україна продовжує робити кроки на шляху до європейської інтеграції, не тільки на законодавчому рівні, а й у національному культурному просторі. Гарним прикладом популяризації культурної спадщини є European Heritage Days.
    Дні європейської спадщини були започатковані у 1991 р. за ініціативи Ради Європи й підтримки Європейського Союзу. У святкуванні беруть участь країни, які підписали Європейську культурну конвенцію, одним з основних завдань якої є збереження європейської культури. Україна підписала дану конвенцію у 1994 р., що сприяло популяризації української культури у Європі та світі, а також участі нашої країни у загальноєвропейському співробітництві щодо охорони культурної спадщини.
    Щорічно у країнах-учасницях конвенції на честь святкування влаштовують сотні безкоштовних культурних подій та заходів, що мають на меті привернути увагу громадськості до ролі культурної спадщини у розвитку сучасного суспільства та важливості її збереження. У 2023 р. усі події проходять під темою: «Жива спадщина». Головна думка зазначеної теми: розповісти про традиції та звичаї, які передаються із покоління у покоління; про ремесла та професії, що надають змогу підтримувати та зберігати культурну спадщину; поділитися історіями про спільні європейські цінності та переконатися, що минуле не забувається. Зараз Україна вкотре доводить усьому світові, що вкрай важливо пам’ятати своє минуле, відкривати свою ідентичність та розвінчувати стереотипи.